דורשים יחס של כבוד בוועדות הרפואיות

הקמפיין שאנחנו מתחילים היום הוא קמפיין כמעט ברור מאליו.

אנחנו דורשים שמי שניגש לוועדה רפואית בביטוח הלאומי יזכה ליחס ההוגן שמגיע לו. אנחנו דורשים שיביטו במי שתובע פיצוי או קצבה לא כעל פושע הבא לגנוב מהמדינה, אלא כמי שזכאי לקבל את זכויותיו לאחר ששילם שנים רבות על מנת להבטיח זכאות זו.

למעשה, אנחנו דורשים מהביטוח הלאומי לחזור ולפעול ברוח שמתוכה הוא נבנה. רוח של סולידריות חברתית, של רשת ביטחון חברתית לכל מי שזכאי לה..

לא צריך להבין מהדברים שלנו שהביטוח הלאומי שכח את תפקידו. גם בוועדות הרפואיות תמצאו לא פעם רופאים קשובים, שרואים את עצמם כמי שאמורים להגיע לאמת, ואם האמת היא שהאדם מולם זכאי באמת, אז תפקידם הוא לתת באמת.

אלא שמולם ישנם רופאים שרואים אולי את תפקידם לחסוך כסף לקופת המדינה, על חשבונם של הזכאים. אלה מזלזלים, לעיתים מתעמרים ובסוף מונעים גם ממי שזכאי על פי דין את זכויותיו.

אלפי אזרחים מתלוננים על הוועדות הרפואיות. הגיע השעה לעשות שינוי. הגיע הזמן שהביטוח הלאומי יתגמל את הטובים שבו ויפקח על הטובים פחות.

הקמפיין הזה הוא הדרישה של כולנו לדאוג שיהיה פיקוח על אותם רופאים. שהיחס האנושי והמדויק יינתן לכל מי שנכנס בשערי הביטוח הלאומי, ולא רק למי שמזלו הביא אותו לעמוד מול רופא "טוב".

אנחנו מציעים מנגנון בקרה והכוונה שיגרום לכל הרופאים להבין שחלק מתפקידם הוא מתן יחס ושירות הולם לאזרחים המגיעים אליהם, תוך שמירה על כבודם.
הקמפיין שלנו נועד להביא ליישום של המנגנון הזה, או כל מנגנון סביר אחר, כדי להפסיק את הסבל הנפשי המיותר של אלפי ישראל מדי שנה.

אנחנו קוראים לכם להצטרף אלינו בדרישה שלנו.

 כדי להצטרף, לחצו כאן.

הוסף תגובה חדשה

TwoDiv