זכאות לקצבת אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח אינה מבטלת את הזכות לקצבת נכות מהביטוח הלאומי

יורי, רופא בהשכלתו שעלה מברית המועצות ועבד בארץ כמאבטח ומחסנאי, לקה בשנת 2000 בדלקת מפרקים שיגרונית הנמצאת בהרעת מצב מתמדת. כיום הוא סובל מכאבים קשים ופגיעה בתפקוד הכוללת קשיים באחיזה בחפצים קטנים, התלבשות, אכילה והליכה גם למרחקים קצרים. עם אבחנת מחלתו פנה יורי למוסד לביטוח לאומי בבקשה לקבלת קצבת נכות כללית ונמצא זכאי לקצבה זמנית בלבד. בפנותו שוב בשנת 2003 נענה יורי כי אינו זכאי לקצבה מאחר שלא איבד את יכולתו לעבוד. לאחר שני ניסיונות נוספים נקבע כי יורי זכאי לקצבה חודשית בסכום של 1200 שקלים בלבד, כשבמקביל גם רעייתו חדלה לעבוד.

בשנת 2008 הגיע יורי למרכז למימוש זכויות רפואיות, שם אובחן כמצוי באובדן כושר עבודה מלא. מצויד במסמכים הרפואיים הרלוונטיים פנה יורי פעם נוספת לביטוח לאומי, שקבע נכות בגובה 92% ודרגת אי כושר עבודה בשיעור של 75% לצמיתות, מה שזיכה אותו בקצבת נכות חודשית בגובה 3500 שקלים. לצד קצבה זו נמצא יורי זכאי לקצבה חודשית של 2900 שקלים בגין אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח שלו.

צילום: http://www.flickr.com/photos/erix

עובדים רבים אינם פונים לביטוח הלאומי או לחברת הביטוח בחשש כי אם גוף אחד יזכה אותם בקצבה הגוף השני יימנע מכך. חשוב לזכור כי ישנם מקרים בהם הזכאויות אינן מתקזזות וחבל לוותר על כסף שמגיע לכם בזכות. אין מה להפסיד מהניסיון למצות את זכויותיכם הן בביטוח הלאומי והן בחברת הביטוח.

דוגמה נוספת לכך ניתן למצוא בסיפורו של שלמה, מאבטח איכות בן 58 שסבל משורה של בעיות רפואיות שכללו סכרת שפגעה במערכת העצבים ובעיות בלב שהצריכו ניתוח מעקפים. שלמה, שעבד למעלה מ-25 שנים וכלל לא היה מודע לזכויותיו, הגיע למרכז למימוש זכויות רפואיות שרופאיו קבעו כי הוא סובל מ-93% נכות. בעקבות קביעה זו קיבל שלמה החזר של 133 אלף שקל ממס הכנסה ופטור עתידי ממס. כמו כן נמצא שלמה זכאי לקצבת נכות חודשית בגובה 2245 שקלים ובמקביל לקצבת אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח בגובה 7350 שקל.

תגובות

תגובה אחת לפוסט "זכאות לקצבת אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח אינה מבטלת את הזכות לקצבת נכות מהביטוח הלאומי"

הוסף תגובה חדשה

TwoDiv