האוצר מתכנן קנסות על רמאים, ומודה שאין יותר מדי כאלה, בעצם

הבוקר פרסם גלובס ידיעה שכותרתה "האוצר מוריד הכפפות כדי לממן הקיצוצים: מתכנן להטיל קנסות ענקיים על מי שמרמה את הביטוח הלאומי". מרכז הידיעה עוסק בתוכנית של האוצר להרתיע את מי שמקבל כספים שלא כדין מביטוח לאומי, אבל בתוכה מתחבא נתון מעניין, שכבר התייחסנו אליו בפוסט קודם שלנו.

כותב גלובס: "על פי הערכות של האוצר, כ-5% מהסכום מיועד לתשלום לאזרחים אשר אינם זכאים ופשוט מרמים את המוסד – כ-2.7 מיליארד שקל". אנחנו במרכז למימוש זכויות רפואיות לא מזלזלים בסכום העתק של 2.7 מיליארד שקלים, וחושבים שאכן יש לטפל באנשים המקבלים כספים שאינם מגיעים להם, אבל הנה מודה האוצר – רק חמישה אחוז מכספי המוסד לביטוח לאומי הולכים לחשודים במרמה. כלומר, רק אחד מתוך עשרים!

אמרנו בעבר, ונמשיך לומר – רוב רובם של דורשי הקצבאות והפיצויים הם אזרחים ישרים שנזקקים באמת ובתמים לעזרתה הכספית של המדינה. חשוב לזכור זאת, כי הרוח העיקרית הנושבת מידיעות כמו זו שפורסמה היום בגלובס היא שהבעיה המרכזית של הביטוח הלאומי היא בעיית הרמאים. ולא היא – הבעיה המרכזית של הביטוח הלאומי היא המחשבה שכולם רמאים, והקשיים המיותרים שמערימה המערכת על אותם 95% פונים ישרים, ועוד לא מעט פונים ישרים שתביעתם נדחית שלא בצדק, רק מעצם החשד כאילו היו רמאים. הפונים הישרים האלו, שיכולים להיות אני ואתה, מקבלים מביטוח לאומי יחס כאילו הם הרמאים והגנבים, ללא כל עוול בכפם וזאת אחרי ששילמו עשרות שנים את כל חובותיהם למדינה.

קטגוריה: פעילות ציבורית

תגובות

תגובה אחת לפוסט "האוצר מתכנן קנסות על רמאים, ומודה שאין יותר מדי כאלה, בעצם"
  • רובין

    יש לפעול באופן קבוע לאיתור החריגים והרמאים מבלי "להעניש" את מרבית האזרחים שהינם ישרים ולעיתים זקוקים לתמיכתה של המדינה.

    התנהגות בוגרת זו מצריכה ממוסדות המדינה, כמו הביטוח הלאומי לדוגמא, להפגין מנהיגות ושיקול דעת ציבורי לטובת הלקוח (אנחנו האזרחים).

הוסף תגובה חדשה

TwoDiv