למה בלוג?

כאשר הקמתי את המרכז למימוש זכויות רפואיות ידעתי שבעזרת המרכז אוכל לעזור להרבה מאד אנשים לממש את זכויותיהם. היה לי ברור כי העזרה הזו נחוצה וכי בעבודה נכונה נצליח לשנות משהו באופן בו מתנהלים הדברים.

אבל – לרגע, אפילו לרגע קטן אחד לא חשבתי ולא העזתי לחלום שנצליח לעשות את מה שאנחנו עושים כיום.

לא חלמתי כי שנצליח לעזור לאלפי אנשים.

לא חלמתי שאנשים יבואו אלי בסוף התהליך ויגידו תודה עם דמעות בעיניים, לא חלמתי על ההתרגשות הגדולה  שהם חשו בכל התקופה בה היו לקוחותינו.

לא חלמתי שאנשים יגידו לנו שזו הפעם הראשונה שמישהו מתייחס אליהם באופן כל-כך אנושי.

לא חלמתי שיבואו אלי אנשים שמסתובבים בעולם כולו ויגידו שכזה שירות הם לא קיבלו מעולם משום חברה בשום ארץ.

לא חלמתי שיעבוד במרכז צוות של עשרות עובדים, כולם אנשים שאוהבים אנשים שכל אחד מהם לחוד וכולם ביחד מהווים צוות עבודה מדהים שנלחם עבור לקוחותינו היקרים ולא מוותר עד שכל אחד יקבל בדיוק את כל אבל כל הכסף והזכויות המגיעים לו.

היום, לאחר שהחלומות שלא העזתי לחלום כבר התגשמו ומתגשמים כל יום מחדש – אני מרגישה צורך לשתף אתכם.
 
לספר לכם על אנשים אחרים – שהם אנשים בדיוק כמוכם ועל ההתמודדות שלהם עם הגופים הגדולים והבירוקרטים כמו ביטוח לאומי, מס הכנסה, חברות ביטוח, קרנות פנסיה ומשרד הביטחון. על ההצלחות שלנו עבורם. על המהפך שחל בחייהם מאז שהגיעו אלינו.

לספר לכם איך הם הרגישו  חסרי אונים ונבגדים. על הייאוש  וההשפלה שהם חשו. על חוסר התקווה. ועל כך שלאחר שהגיעו אלינו לא רק שקיבלו את הכסף המגיע להם אלא ששוב חשו שהם מקבלים את היחס המגיע להם, ועל כך שמשהו פתאום התחיל להשתנות. במהלך הטיפול בתביעה שלהם חזרה אליהם תחושת הביטחון. שוב הם מרגישים מסוגלים להתמודד מול המערכת הגדולה ולעמוד על זכויותיהם, והתחושה הזו מפעפעת לכל אזורי חייהם.

לספר לכם על אנשים שכלל לא ידעו ולא האמינו שמגיע להם כסף, ובאו אלינו "סתם כי ראו בפרסומת…" ופתאום לאחר זמן קיבלו מאות אלפי שקלים וגם למעלה ממליון שקל לחשבון הבנק שלהם.

לשתף אתכם בידע שצברנו ובשפע תובנות ומחשבות שאנחנו רוצים לחלוק עם הקהל הרחב ועם קהילת מימוש הזכויות הרפואיות – כל אותם אנשים שעברו בעזרתנו את התהליך מייאוש להצלחה.

נחלוק אתכם כאן גם סיפורי הצלחה קודמים. הסיפורים האלה חשובים גם כדי לעודד את מי שעומד עכשיו מול הרשויות וזכויותיו אינן ממומשות, גם כדי לחזק את מי שנמצא במהלך הטיפול בתיק שלו, וגם כדי להזכיר למי שכבר עבר את הדרך את החוויה המחזקת.

נספר לכם כאן גם על המאבק המתמשך שלנו להסרת המחסומים העומדים בדרכו של כל אחת ואחד מאיתנו בדרך למימוש הזכויות המגיעה לו על פי חוק. המרכז למימוש זכויות רפואיות מקדם מהלכי חקיקה ומגיש עתירות לבתי המשפט על מנת להסיר את המחסומים האלה, ואנחנו רוצים לשתף אתכם בדרך שלנו אל המטרה החשובה הזו.

המרכז למימוש זכויות רפואיות הוא גוף עם קול ייחודי ותובנות ייחודיות. הבלוג הזה קם כדי להשמיע את הקול שלנו ולחלוק אותו איתכם.

אנחנו מקווים שהבלוג שלנו יספק לכם מידע וכוח. אנחנו מזמינים אתכם להשתתף ולהגיב.

נלחמים על זכויות חולי הסוכרת

לפני מספר חודשים הגשנו, ביחד עם מטה מאבק הנכים, עתירה לבג"צ, נגד המוסד לביטוח הלאומי. העתירה עסקה בהנחיות לא חוקיות שהוציא המוסד לרופאיו, בכל הנוגע לפסיקת אחוזי נכות לחולי סוכרת.

על פי קביעת שר הרווחה, לאחר שהתייעץ עם שר הבריאות,  אחוזי הנכות למחלת סוכרת עם סיבוכים יהיו 65%, ואם אחוזי הנכות בגין הסיבוכים כשלעצמם עולים על 30%, תיקבע נכות נוספת בגינם. גם פסיקת בית הדין לעבודה חיזקה את קביעת השר.
במוסד לביטוח לאומי החליטו, בניגוד לקביעת השר, להנחות את הרופאים לא לקבוע 65% נכות בגין מחלת סוכרת בה הופיעו סיבוכים.
בית המשפט קיבל את העתירה שלנו והעביר אותה לדיון בפני הרכב.
אנחנו במרכז למימוש זכויות רפואיות מטפלים כבר שנים במקרים של חולי סוכרת הדורשים את מימוש הזכויות שלהם. רופאי המוסד לביטוח לאומי נוהגים לא אחת לקבוע אחוזי נכות נמוכים באופן בלתי מוצדק. הם נוטים להפריד בין הסכרת לבין סיבוכיה ולכן הנכות המשוקללת הסופית בהכרח נמוכה מ-65%.
אתם מוזמנים לקרוא את המדריך לזכויות חולי הסוכרת שהכנו באתר המרכז.  לחצו כאן לקריאת המדריך.

אם אתם חולי סוכרת, או שאתם מכירים חולה סוכרת, חשוב לדעת וליידע על דרך הפעולה הלא מוצדקת של רופאי הביטוח הלאומי. חשוב לדעת כדי לעמוד על מימוש הזכויות שלכם באופן מלא והוגן. אנחנו במרכז למימוש זכויות רפואיות עומדים לרשותכם אם אתם מרגישים שאתם אינכם מקבלים את המגיע לכם.


TwoDiv