ממשיכים לדרוש יחס של כבוד!

שותפים יקרים,

לפני מספר חודשים יצאנו לדרך, על מנת לדרוש מהביטוח הלאומי לשפר את תפקוד הוועדות הרפואיות שלו, ולהעניק לכל אחד מאתנו יחס של כבוד בהגיעו לוועדות הרפואיות.

ביחד, שלחנו אלפי אימיילים לשר הרווחה הקודם הרצוג, ועוד אלפי מיילים למחליפו משה כחלון. אנחנו גאים לבשר לכם כי הפעילות המשותפת שלנו נשאה פרי, והיום נושא הוועדות הרפואיות עומד על סדר יומו של המשרד. יותר מכך, בביטוח הלאומי מדברים היום על החלטה עקרונית לקבל את מנגנון המשוב לוועדות שדרשנו להפעיל.

מעודדים מההצלחה, אנחנו יוצאים לוודא שהביטוח הלאומי יישם באמת, ובקרוב, את אשר ביקשנו. לכן אנחנו יוצאים למהלך חדשני, אבל כזה שיעילותו כבר הוכחה במאבקים אחרים.

וכדי להצליח – אנחנו זקוקים להתגייסות נוספת של כולכם.

בשבועות הקרובים נפעל להפעלת לחץ על מקבלי החלטות בביטוח הלאומי ובמשרד הרווחה, כדי להביא ליישום מיידי של משוב לרופאים בוועדות הרפואיות.

בכל פעם נפעל מול אחד ממקבלי ההחלטות, נשלח אליו מאות אימיילים, פקסים וטלפונים, עד שיבין את המסר, שהציבור מעוניין בשינוי, ומעוניין בו עכשיו.

כאמור, נתחיל בפעילות הזו בחודש הקרוב. אם אתם רוצים להצטרף אלינו למאמץ האחרון והאפקטיבי כזה, הצטרפו אלינו באתר, ונוכל לעדכן אתכם באופן שוטף לגבי הפעולות שלנו.

ביחד, נשנה כבר עכשיו את הוועדות הרפואיות.

ביחד, נשיג כבר עכשיו יחס של כבוד לכולנו.

דורשים יחס של כבוד מביטוח לאומי

שותפים יקרים,

בחודשים האחרונים קראנו לכם להצטרף אלינו לדרישה לקבל יחס של כבוד בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי.

יצאנו לדרך מבלי לדעת כמה מכם יצטרפו אלינו, אך ידענו בוודאות שהדרישה לקבל יחס של כבוד, יחס אנושי בוועדות היא דרישה מינימלית מרופאים היושבים בוועדות. שמחנו לגלות שרבים רבים בחרו להצטרף לקריאה: למעלה מ-4,500 אנשים השתמשו באתר שבנינו ושלחו לשר הרווחה מכתב שקורא לו להכניס באופן מיידי מנגנון של משוב לרופאי הוועדות הרפואיות, כדי שניתן יהיה לאתר את הרופאים המתעמרים והמזלזלים, וכמותם לאתר גם את הרופאים המצטיינים והאדיבים.

השינוי כבר החל לקרות! אנשי הביטוח הלאומי פנו לכמה מהחותמים על העצומה "דורשים יחס של כבוד" וביקשו מהם להשתתף בקבוצת מיקוד שמטרתה שיפור השירות הניתן בוועדות הרפואיות.

אך לא די בכך. אנו מצפים כי רופאים שאינם נותנים יחס של כבוד יפסיקו לשבת בוועדות. ישנם רופאים ראויים היודעים לקבוע אחוזי נכות מבלי שהם משפילים את הנבדק בוועדה – והם אלו שצריכים לשבת בוועדות.

במשרד הרווחה יושב כיום שר חדש, משה כחלון. השר כחלון הוכיח כבר במשרד התקשורת שכשהוא רוצה, הוא יודע להזיז דברים. אם נפנה אליו עכשיו באלפינו, כפי שפנינו לשר הרצוג, נצליח לתפוס את תשומת לבו ולהתקרב עוד למטרה שהצבנו לעצמנו – להשיג יחס של כבוד לכולנו.

1,120 איש חתמו, עכשיו תורכם. היכנסו כבר עכשיו לאתר שלנו, שלחו מכתב לשר, והפיצו את היוזמה, כדי שעוד ועוד אנשים יצטרפו לדרישה הצודקת שלנו.

לכניסה לאתר לחצו כאן

נשוב ונעדכן אתכם כשיהיו לנו חדשות נוספות.

תודה רבה על השותפות שלכם. ביחד נשפר את חייהם של עשרות אלפי ישראלים.

לבנת פורן,

מנכ"ל המרכז למימוש זכויות רפואיות.

דורשים יחס של כבוד בוועדות הרפואיות

הקמפיין שאנחנו מתחילים היום הוא קמפיין כמעט ברור מאליו.

אנחנו דורשים שמי שניגש לוועדה רפואית בביטוח הלאומי יזכה ליחס ההוגן שמגיע לו. אנחנו דורשים שיביטו במי שתובע פיצוי או קצבה לא כעל פושע הבא לגנוב מהמדינה, אלא כמי שזכאי לקבל את זכויותיו לאחר ששילם שנים רבות על מנת להבטיח זכאות זו.

למעשה, אנחנו דורשים מהביטוח הלאומי לחזור ולפעול ברוח שמתוכה הוא נבנה. רוח של סולידריות חברתית, של רשת ביטחון חברתית לכל מי שזכאי לה..

לא צריך להבין מהדברים שלנו שהביטוח הלאומי שכח את תפקידו. גם בוועדות הרפואיות תמצאו לא פעם רופאים קשובים, שרואים את עצמם כמי שאמורים להגיע לאמת, ואם האמת היא שהאדם מולם זכאי באמת, אז תפקידם הוא לתת באמת.

אלא שמולם ישנם רופאים שרואים אולי את תפקידם לחסוך כסף לקופת המדינה, על חשבונם של הזכאים. אלה מזלזלים, לעיתים מתעמרים ובסוף מונעים גם ממי שזכאי על פי דין את זכויותיו.

אלפי אזרחים מתלוננים על הוועדות הרפואיות. הגיע השעה לעשות שינוי. הגיע הזמן שהביטוח הלאומי יתגמל את הטובים שבו ויפקח על הטובים פחות.

הקמפיין הזה הוא הדרישה של כולנו לדאוג שיהיה פיקוח על אותם רופאים. שהיחס האנושי והמדויק יינתן לכל מי שנכנס בשערי הביטוח הלאומי, ולא רק למי שמזלו הביא אותו לעמוד מול רופא "טוב".

אנחנו מציעים מנגנון בקרה והכוונה שיגרום לכל הרופאים להבין שחלק מתפקידם הוא מתן יחס ושירות הולם לאזרחים המגיעים אליהם, תוך שמירה על כבודם.
הקמפיין שלנו נועד להביא ליישום של המנגנון הזה, או כל מנגנון סביר אחר, כדי להפסיק את הסבל הנפשי המיותר של אלפי ישראל מדי שנה.

אנחנו קוראים לכם להצטרף אלינו בדרישה שלנו.

 כדי להצטרף, לחצו כאן.


TwoDiv